مطالب

دوربین بی سیم یا باسیم

دوربین بی سیم یا باسیم

محافظت از خانه و محل کار با سیستم های دوربین امنیتی بسیار آسان تر از همیشه شده است. این کار را میتوان با دوربین بی سیم یا باسیم انجام داد

در این مقاله بررسی میکنیم که دوربین بی سیم یا باسیم ؟ کدام بهتر است؟

با استفاده از دوربین های بی سیم یا سیمی، می توانید خانه خود را در تعطیلات یا محل کار کنترل کنید. و یا هنگامی که در خانه هستید، سیستم حفاظتی شما به عنوان ناظر دوم در اطراف ملک شما عمل می‌کند.

دوربین‌های سیمی به زمان و تلاش بیشتری برای راه‌اندازی نیاز دارند، اما قابل اطمینان تر می باشند، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم ارزان هستند و به سرعت راه‌اندازی می‌شوند، اما خرابی شبکه و هک شدن ممکن است از معایب احتمالی آنها باشد.

دوربین های امنیتی سیمی

دوربین های امنیتی سیمی سیگنال های صوتی و تصویری را از طریق یک سیم به هاب مرکزی منتقل می کنند. این فیلم می تواند برای مشاهده بعدی در هارد ذخیره شوند یا می تواند خارج از خانه به یک شبکه ارسال شود. این شبکه به کاربران این امکان را می دهد که ویدیو را به صورت زنده ببینند یا بعداً آن را تماشا کنند.

دوربین های امنیتی سیمی جریان الکتریکی خود را از طریق کابل برق دریافت می کنند. این برق ممکن است مستقیماً از یک پریز برق تامین شود. یا برق ممکن است از طریق سیمی که سوییچ  (Power Over Ethernet) POE  متصل می شود ارسال شود.

مزایای دوربین های امنیتی بی سیم

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم نسبت به دوربین‌های سیمی آسیب کمتری به خانه شما وارد می‌کنند، بنابراین آسان‌تر و سریع‌تر نصب می‌شوند و نیازی به سوراخ کردن دیوار یا سقف نیست.

همچنین دوربین‌های بی‌سیم نسبت به سیستم‌های سیمی انعطاف‌پذیرتر هستند، دوربین ها به راحتی قابل تنظیم مجدد هستند.حتی کل سیستم به راحتی می تواند به مکان جدیدی منتقل شود که گزینه مناسبی برای مستاجرین خواهد بود.همچنین سیمی هم وجود ندارد که سارقین یا هرکس دیگری بتواند آن را قطع کند.

قابل ذکر است اگر خط دید واضحی وجود داشته باشد ومانعی بین دوربین و گیرنده اصلی  وجود نداشته باشد دوربین های امنیتی بی سیم در فضای باز ممکن است تا 20 متر برد داشته باشند.

معایب دوربین های امنیتی بی سیم

تا زمانی که  بین سیگنال دوربین ها به دستگاه وقفه ایی ایجاد نشود، سیستم های دوربین های امنیتی بی سیم به خوبی کار می کنند. در داخل خانه، سیستم های بی سیم معمولاً بردی در حدود 5 متر یا کمتر دارند. سیگنال بی سیم از دیوارهای چوبی عبور می کند. اما مصالح ساختمانی متراکم تر مانند آجر یا بلوک های بتنی می توانند سیگنال را مختل کنند.

در گذشته به دلیل روش ها و پروتکل های رمزگذاری ضعیف احتمال هک شدن و نفوذ به شبکه بیشتر بوده ولی هم اکنون با اصلاح و تقویت این پروتکل ها این احتمال بسیار کاهش یافته ولی هنوز به صفر نرسیده است.

تامین برق نیز می تواند برای دوربین های امنیتی بی سیم مشکل ساز باشد. برخی از دوربین‌های بی‌سیم با باتری کار می‌کنند، بنابراین باتری هر دوربین باید همیشه شارژ بماند. حتی دوربین‌های بی‌سیمی که به پریزهای دیواری متصل می‌شوند نیز می‌توانند مشکلی ایجاد کنند، زیرا هر دوربین باید در نزدیکی یک پریز قرار گیرد.

دوربین بی سیم یا باسیم ، کدام را بخریم؟

همانطور که فناوری هرروز در حال پیشرفت است، دوربین های امنیتی نیز ( سیمی و بی سیم ) در حال پیمودن مسیر پیشرفت و کارآمدتر شدن هستند. پس تصمیم گیری نهایی با شماست که ببنید با توجه معایب و مزایایی که در این مقاله بیان شد کدام مدل با منزل و محل کار شما سازگارتر است.

شرکت ایران امنیت به عنوان تامین کننده انواع دوربین های مداربسته میباشد، میتوانید با ورود به بخش فروشگاه انواع دوربین بی سیم یا باسیم را با قیمت های مناسب تهیه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *