درباره دوربین‌ها

Tripwire چیست

Tripwire چیست

در این مقاله میخواهیم قابلیت Tripwire را بررسی نماییم و آموزش ببینیم که Tripwire چیست ؟

Tripwire یکی از عملکردهای تجزیه و تحلیل ویدیو (IVS) در سیستم دوربین های هوشمند امروزی  می باشد.
دوربین مداربسته مجهز به این قابلیت، می تواند عبور اجسام و انسان را از خط های مجازی تعریف شده تشخیص دهد.

این قابلیت یکی از موثرترین روش ها برای نظارت و حفاظت از منطقه مورد نظر است.

با وجود اینکه قابلیت تشخیص حرکت (motion detection) یکی از ویژگی های متداول در دوربین مداربسته ها است، ولی موارد متعددی از هشدارهای کاذب در آن وجود دارد. برای رفع این مسئله، عملکرد تشخیص هوشمند یا Tripwire مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به معرفی و نحوه تنظیم آن می پردازیم که Tripwire چیست

 

عملکرد Tripwire یا تشخیص هوشمند چیست؟

پس از فعالسازی صحیح تنظیمات سیستم های حفاظتی خود، هنگامی که سوژه ای از خط تعریف شده در تصاویر عبور کند، سیستم به شما هشدار می دهد.

این هشدار، می تواند هم زمان با ضبط ویدیو در دستگاه ضبط کننده ، انجام شود. بر اساس تنظیمات مورد نظرتان در دوربین مداربسته ، می توانید به راحتی خطی فرضی تعریف کرده و با ایجاد محدودیت تردد، از نفوذ غیر مجاز جلوگیر نمایید.

Tripwire چیست

کاربرد قابلیت Tripwire دوربین مداربسته:

استفاده از دوربین مداربسته هایی که از عملکرد تشخیص هوشمند Tripwire بهره مند هستند، به کاربر این اجازه را می دهد که از هرگونه تخطی و رفت و آمد غیر مجاز باخبر شود. به همین دلیل برای استفاده در مناطق محافظت شده و امنیتی انتخاب مناسبی می باشد.

به کارگیری قابلیت تشخیص هوشمند برای انبارهای بزرگ ، بانک ها ، فروشگاه ها و حتی خانه مسکونی مفید است. اگر ساختمان مد نظر شما، یک نقطه ورودی داشته باشد و بخواهید ممنوعیت ورود ایجاد کنید؛ استفاده از قابلیت Tripwire جهت تعریف یک خط فرضی، مناسب‌ترین روش است.

با توجه به تنظیمات مورد نظرتان، می توانید به راحتی خط مجازی برای محدوده مورد نظرتان را تعریف کرده و عبور از آن را روی حالت هشدار تنظیم کنید. عملکرد تشخیص هوشمند را طوری تنظیم کنید که وقتی شخصی از چپ ، راست عبور می کند، یا هنگام عبور از خط در هر دو جهت به شما هشدار دهد. بدون نیاز به هزینه اضافی و یا استخدام پر هزینه یک نگهبان ، می‌توانید tripwire را روی هر سطحی ترسیم کنید.

Tripwire چیست

Tripwire چیست

نکات مهم در استفاده از قابلیت Tripwire :

با وجود مزایای متعدد، چند محدودیت در رابطه با عملکرد تشخیص هوشمند نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. Tripwire نباید در مناطق پر جمعیت مورد استفاده قرار بگیرد. برعکس؛ بهتر است در نواحی که حداقل رفت و آمد انجام می شود، این ویژگی فعال شود.

هنگام تنظیم Tripwire بهتر است خط را چند متر دورتر از منطقه مورد حفاظت، بکشید تا عملیات را با اطمینان بیشتر و به درستی انجام دهد. دلیل این امر این است که چند ثانیه طول می کشد تا این عملکرد تشخیص هوشمند، عبور فرد یا شی را تایید کند.

با در نظر گرفتن این موارد، قابلیت tripwire را به شکل مناسبی تنظیم کنید تا خیالتان راحت باشد.

 

شرکت ایران امنیت به عنوان تامین کننده انواع دوربین های مداربسته میباشد، میتوانید با ورود به بخش فروشگاه انواع دوربین بی سیم یا باسیم را با قیمت های مناسب تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *