مطالب

تکنولوژی WizSense داهوا

تکنولوژی WizSense داهوا

معرفی قابلیت های تکنولوژی WizSense داهوا

تا به امروز گزارشهای زیادی مبنی بر خطای انسانی و اپراتورهایی که در اتاق های کنترل سیستم های نظارت تصویری مشغول هستند به دست رسیده است و بیانگر این است که آن ها پس از دقایقی توانایی خود در حفظ تمرکز و دقت و توجه لازم که برای تشخیص وقایع بسیار مهم مورد نیاز تا حدود زیادی و نزدیک به 95% از دست می دهند. این موضوع کاملا نرمال و طبیعی است و نظارت مداوم محیط توسط چشم انسان با خطاهای بسیاری مواجهه می شود. در ادامه تاثیر تکنولوژی WizSense داهوا را بر کاهش این مشکلات و خستگی ها و خطاها و میزان کنترل و نظارت بر محیط اطراف را به طور کامل شرح خواهیم داد.

تکنولوژی WizSense داهوا چیست؟

تکنولوژی WizSense که توسط کمپانی داهوا ابداع شده است، مجموعه ای از محصولات گسترده AI (هوش مصنوعی) را شامل می شود. این تکنولوژی بر مبنای هوش مصنوعی یا AI طراحی شده و با استفاده از الگوریتم های یادگیری عمیق عملیات را انجام می دهد.

تکنولوژی WizSense داهوا، می تواند انسان و وسایل نقلیه را در یک تصویر و یا یک دید با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد و باعث می شود که کاربران بر اهداف واقعی خود متمرکز شوند. بر اساس فناوری پیشرفته داهوا، WizSense تصاویر ویدویی را به صورت هوشمند و با سرعت بسیار بالا مورد آنالیز و ارزیابی قرار می دهد . در ادامه به ویژگی های این تکنولوژی نوپا و بروز می پردازیم.

پیدایش تکنولوژی WizSense داهوا

علاوه بر این مدارک و گزارشات نشان دهنده آن است که بیش از 98% از اعلام هشدارها توسط برخی از سیستم های نظارت تصویری اشتباه هستند. محدودیت در توانایی انسان برای کنترل و نظارت دقیق بر تصاویر زنده باعث شده است تا تقاضا و نیاز نسبت به محصولاتی که با تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) تلفیق و ترکیب شده اند افزایش یابد. چرا که این تلفیق، آنالیز دقیق رفتارهای محیط و کاهش ارسال هشدارهای کاذب را در بر میگیرد. برای حل این مشکلات، تکنولوژی WizSense داهوا برای اطمینان از آرامش، امنیت و اموال شخصی شما طراحی شده است.

راه کار جدید داهوا برای گسترش تکنولوژی تشخیص هوشمند

WizSense یک طیف وسیع از راهکار ها و راه حل های امنیتی و محصولات AI (هوش مصنوعی) است که توسط Dahua Technology با چیپ AI اختصاصی و منحصر به فرد و الگوریتم های Deep learning طراحی و ابداع و راه اندازی شده است. این سری از محصولات می تواند انسان و وسایل نقلیه را در تصویر با دقت بسیار بالا شناسایی کند و انسان را قادر می سازد تا بر روی سوژه ها و خطرات و تهدیدات واقعی تمرکز کند. براساس تکنولوژی پیشرفته داهوا، WizSense خروجی های تصویری و ویدئویی را به شکلی بسیار ساده و فراگیر و همچنین به طور هوشمند در به کاربر ارائه می دهد.

هوشمند بودن تصاویر بواسطه قدرت خروجی چیپ هوش مصنوعی AI و الگوریتم Deep learning در سری های WizSense است. این هوشمندی ویژگی های مختلفی را برای ایجاد هشدارهای دقیق برای انسان و وسیله نقلیه ایجاد می کند به اینصورت که به عنوان نمونه برای جستجوی سریع سوژه ی مورد نظر، منابع را به حداکثر می رساند تا عملکرد کلی را افزایش دهد.

یک ویژگی دیگر سادگی در پیکره بندی و قالب WizSense است، مخصوصاً برای ویژگی SMD Plus که فقط با یک دکمه می تواند فعال و غیرفعال شود. این سادگی، کار روزانه مشتری را آسان میکند و همچنین باعث می شود که شخص بتواند تصمیمات بهتری اتخاذ کند.

فراگیر بودن WizSense ایده ایست برای اینکه  همه بتوانند از مزایای AI بهره‌مند شوند. با قیمت های بسیار مقرون بصرفه و پیکره بندی آسان WizSense داهوا، تمامی سناریوها و راه حلهای امنیتی می توانند براساس این سری از محصولات ارائه شوند.

ویژگی های تکنولوژی WizSense داهوا

 • این فناوری با استفاده از تراشه های هوش مصنوعی AI و الگوریتم یادگیری بسیار عمیق، خصوصیات مختلفی را فراهم می کند و هشدارهای دقیقی را به منظور تفکیک انسان از وسیله نقلیه را ایجاد می سازد.
 • در تکنولوژی WiSense داهوا، امکان فعال سازی (Smart Motion Detection) SMD Plus به آسانی حاصل میشود. همانطور که بیان شد این تکنولوژی امکان تفکیک انسان از وسایل نقلیه را ایجاد می سازد. همچنین امکان تشخیص حرکت انسان از وسیله نقلیه را ممکن می سازد.
 • امکان تشخیص اتفاقات محیط پیرامون، اعلام آلارام ها به صورت واقعی و در کم ترین زمان ممکن ( کم تر از 1 ثانیه)
 • تلفیق این تکنولوژی با دوربین های حرارتی، این امکان را فراهم کرده است تا مناطق نظامی و پالایشگاه هایی با دقت بالایی مورد نظارت تصویری قرار بگیرند. همچنین این امکان ایجاد می شود تا کنترل بسیار دقیق تری نسبت به پیشگیری از آتش سوزی در سایر محیط ها انجام بپذیرد.
 • امکان سرچ و جست و جوی سریع در بازپخش با دقت بالای 98%
 • صرفه جویی در پهنای باند بیش تز از 50% و همچنین امکان صرفه جویی در فضای ذخیره سازی(هارد)
 • محافظت از حریم شخصیی و دفاع در برابر تهدیدات، همچنین دارای تاییده TUV و UL
 • پیش بینی های دقیق قبل از وقوع رویدادها

  پیش بینی دقیق قبل از وقایع

  تکنولوژی WizSense داهوا، می تواند از طریق پیش بینی بوسیله ی الگوریتم محیط،  قبل از وقایع “شواهد پس از وقوع” را به “پیش هشدار” تیدیل کند.

  فناوری WizSense شامل SMD Plus ، Parameter Protection و Face Recognition نیز می باشد که می تواند انسان ها و وسایل نقلیه را از اطلاعات داده های عظیم استخراج کند و هشدارهای اشتباه ناشی از اشیا غیر هدف را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

  محافظت از محیط پیرامون

  با استفاده از ویژگی های Tripwire و Area intrusion  فقط در صورت تحریک آنها توسط انسان یا وسیله نقلیه، رویداد ها ثبت می شود، اعلان هشدار ارسال می کند و کاربران را از اقدامات غیرضروری ناشی از هشدارهای نادرست و کاذب رها می سازد. توجه داشته باشید که هشدار فقط در صورت نقض یک قانون یا رخداد یک رویداد توسط انسان یا وسایل نقلیه فعال می شود.

  تشخیص حرکت هوشمند

  SMD Plus که مخف smart motion detection می باشد، انسان و وسایل نقلیه را بر اساس تشخیص حرکت بوسیله الگوریتم یادگیری عمیق، تجزیه و تحلیل می نماید و اجازه می دهد که کاربران بر روی تهدیدات و خطرات و هشدارهای واقعی تمرکز نمایند.

  پاسخ فوری و بازدارندگی سریع در طی یک رویداد

  تکنولوژی WizSense داهوا، این امکان را فراهم می آورد تا به محض شناسایی مزاحمان و عوامل خطر، هشدارهای بسیار سریع و در کم ترین زمان ممکن ارسال شوند تا احتمال وقوع هرگونه حادثه را به میزان بسیار زیادی کاهش دهد و رخداد جرایم را به حداقل برساند.

  کاربر، در زمان وقوع حادثه و رویداد احتمالی و دریافت اعلان ( بر اساس تشخیص انسان یا وسیله نقلیه ) به آسانی می تواند به اعلان هشدار به عنوان یک اتفاق واقعی اعتنا نمایید و اقدامات لازم را انجام دهد.

  گزارشات و آنالیزها نشان می دهد که وقتی یک انسان یا وسیله نقلیه وجود دارد و دوربین شروع به چشمک می کند و صدای هشدار دهنده (مانند آژیر) برای جلوگیری از اقدامات بعدی متجاوز ایجاد می شود و حتی کاربر در کمترین زمان ممکن توسط DMSS  هشدار را دریافت می کند.

یک فکر در مورد “تکنولوژی WizSense داهوا

 1. ehsann گفت:

  بدرد بخور بود – مرسی از مقاله

  1. ادمین سایت گفت:

   خواهش میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *